Lietavské hradné slávnosti na hrade Lietava

2. jún 2001

Združenie na záchranu Lietavského hradu, Potulní rytieri Celebnilu a Združenie hradu Beckov Bludní Rytieri, Vás všetkých pozývajú na 2. ročník benefičnej akcie na pomoc a záchranu Lietavského hradu s názvom: Lietavské hradné slávnosti Akcia sa uskutoční v dňoch 1. 6. – 3. 6. 2001 pod hradom Lietava.

Plánovaný priebeh akcie:

Piatok 1. 6. 2001

príchod jednotlivých skupín do Žiliny v poobedňajších hodinách
17.30 – 19.00 historický pochod mestom s cca 30 minútovým spoločným predstavením v rámci Staromestských slávností, presun do “historického tábora” pod Lietavským hradom

Sobota 2. 6. 2001

v ranných hodinách príchod skupín, ktoré nemohli prísť v piatok
10.00 – slávnostné otvorenie brán historického mestečka s jarmokom, súťažami pre deti, ale i dospelých, rôzne zaujímavé akcie v mestečku, ale aj na samotnom hrade (šermiarské potýčky, krátke súboje … dotváranie historickej atmosféry pre návštevníkov)
13.30 – 18.00 – predstavenia jednotlivých šermiarských skupín so záverečným spoločným turnajom, gotická hostina a veselica

Nedeľa 3. 6. 2001

v priebehu dňa odchod šermiarov domov
Strava bude zabezpečená od piatka večera do nedele rána. Ubytovanie v stanovom tábore, prípadne na Obecnom úrade v Lietave. Doprava bude v Žiline zabezpečená len nákladná. Počas celej akcie platí kostýmová povinnosť. Kto má záujem, môže priniesť aj palné zbrane (hákovnice, píšťaly)

Akcia má za úlohu upozorniť na zúfalý stav historických pamiatok na Slovensku a zaujať prípadných záujemcov o nielen peňažnú a materiálnu pomoc pri ich záchrane, ale aj ľudí ochotných fyzicky pomáhať pri všetkých prácach. Z tohoto dôvodu sa nedajú očakávať žiadne finančné odmeny za účasť, ani nijaký zisk.

Dalsie informacie priamo na stranke Potulných rytierov Celebnilu: www.potulni.host.sk

Organizátor: Združenie hradu Beckov Bludní Rytieri

Ďalšie informácie: www.shs.host.sk

E-mail: vangorik@pobox.sk